Φιλική αναμέτρηση Τρίκαλα ΑΕΚ 1-4 – Βίντεο

Οι παίκτες του Μαρίνου Ουζουνίδη  είχαν κέφια για ένα ημίχρονο στο φιλικό με τα Τρίκαλα και η ΑΕΚ νίκησε με 4-1. Μάλιστα, τα γκολ μπήκαν στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στα πρώτα 25 λεπτά του παιχνιδιού. Ντεμπούτο με την φανέλα της ΑΕΚ, έκανε ο Γιάννης Γιαννιώτας, που αγωνίστηκε περίπου μισή ώρα στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Γιακουμάκης ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 2ο λεπτό με προβολή, ενώ ήταν μέσα σ’ όλες τις φάσεις και έχασε και εξαιρετική ευκαιρία για γκολ στο 24’. Επίσης ο Γαλανόπουλος έκανε με όμορφο σουτ το 3-0 στο 12’, ενώ έδωσε και την ασίστ για το 4-1 του Βίκτωρα Κλωναρίδη στο 26’. Το 2-0 για την ΑΕΚ το έκανε στο 9’ ο Λόπες, ενώ ο Συμελίδης μείωσε σε 3-1 στο 15’ με όμορφη προσπάθεια.